Rozmiary zaworów i specyfikacje dotyczące wymiarowania

Durgo_tabela_wymiarowania

Sprawdź jak dobrać odpowiedni zawór napowietrzający

Z powyższej tabeli dowiesz się jak dobrać odpowiedni zawór napowietrzający, oraz poznasz rozmiary zaworów i specyfikacje dotyczące wymiarowania.

Od samego początku firma Durgo miała wysokie wymagania dotyczące jakości swoich zaworów napowietrzających. Dzięki funkcjonalnemu projektowi i najwyżej klasy materiałom, udało się uzyskać zamierzony efekt. Cały zawór zawiera tylko jedną ruchomą część – membranę. Warto podkreślić, że w porównaniu do konkurencji, nie posiada żadnej sprężyny, która mogłaby ulec zmęczeniu lub pęknięciu.

Wlot powietrza ma duży nie ograniczony przez żadną kratkę przekrój. Takie rozwiązanie eliminuje powierzchnie na której mógłby się gromadzić brud, a tym samym utrudniać przepływ powietrza. Coroczna konserwacja, w przeciwieństwie do produktów konkurencji, nie jest zatem konieczna.

W przypadku zaworów innych producentów, przekrój wewnątrz zaworu jest miejscowo zwężony tak, że średnica zaworu, jest mniejsza niż sugeruje to element łączący. Zawory wentylacyjne Durgo nie posiadają takich przewężeń, ponieważ mają stały przekrój rury.

Można więc z powodzeniem użyć mniejszego zaworu, który będzie miał tą samą przepustowość jak większy produkt konkurencji. Zawór wentylacyjny Durgo DN 50 (do 4 łazienek) można porównać przeważnie z zaworem DN 110 innych producentów. DN 110 firmy Durgo byłby zdecydowanie za duży do tego przekroju. Taka średnica gwarantuje wyrównanie ciśnienia nawet dla 12 łazienek (warunkiem jest tutaj zgoda właściciela budynku).

Jeżeli nadal masz pytania lub nie wiesz jak dobrać odpowiedni zawór napowietrzający zapraszamy do kontaktu

© 2024 Durgo
Projekt i realizacja: Scepter Agencja Interaktywna