Sprawdź zasadę działania zaworu napowietrzającego od Durgo w przepompowni ścieków.

Z poniższego schematu dowiesz się jak użyć zawór napowietrzający Durgo w przepompowni ścieków, oraz poznasz zasadę działania podczas jej napowietrzania i odpowietrzania.

Zasada działania zaworu napowietrzającego. Gwarantujemy prawidłowe działanie, jeśli instalacja została wykonana w oparciu o powyższy schemat.

Odpowietrzenie przepompowni ścieków  

Podczas uruchomienia odbiorników, w przepompowni ścieków powstaje nadciśnienie spowodowane napływającymi ściekami. Jest ono odprowadzane przez zawór zwrotny (3) do przewodu kanalizacyjnego, który zapobiega cofaniu się ścieków do przepompowni ścieków. Zapobiega to zablokowaniu przewodu kanalizacyjnego poprzez spiętrzenie odpadów. Zawór napowietrzający Durgo (2) w rurze wlotowej do przepompowni ścieków jest niezbędny do napowietrzania odbiorników.

Napowietrzenie przepompowni ścieków

Po włączeniu przepompowni ścieków dochodzi do powstania podciśnienia, które trzeba dociążyć poprzez zawór napowietrzający Durgo (1). Ze względu na szybkie opróżnianie ścieków w rurze wlotowej może wytworzyć się podciśnienie, które redukuje zawór napowietrzający Durgo (2).

Użyty zawór (1) musi mieć taki sam przekrój przyłącza jak przepompownia ścieków. Redukcja nie jest tu dozwolona. Do odpowietrzania przez zawór zwrotny (3) wystarczy rura o średnicy DN 50. Jeśli nie wiesz jak dobrać zawór napowietrzający Durgo (2) w rurze wlotowej, zapoznaj się z naszą tabelą wymiarów.

Uwaga! Gdy mamy do czynienia z pneumatycznymi przepompowniami ścieków, poziom włączania musi być regulowany. Jest to konieczne, ponieważ pierwsze ciśnienie (które narasta zanim zostanie uwolnione przez zawór zwrotny) dopływających ścieków sygnalizuje włączenie przepompowni ścieków.

Zalety takiego rozwiązania:

✅ izolacja dachu pozostaje w 100% nienaruszona 

✅ brak ryzykownych i kosztownych przejść przez dach – brak mostków termicznych eliminujących szkodliwą kondensacje pary wodnej na rurach

✅ elastyczność montażu 

Jeżeli nadal masz pytania lub nie wiesz jak dobrać odpowiedni zawór napowietrzający zapraszamy do kontaktu

© 2024 Durgo
Projekt i realizacja: Scepter Agencja Interaktywna